• Školský rok 2022/2023

•                                   Riaditeľstvo ZŠ Velčice oznamuje, že šk.rok 2022/2023 sa otvára

5.septembra 2022  /pondelok / od 8.00 hod. do 9.00  hod.

Školské tašky si deti prinesú až v utorok. V prvý deň deti nebudú mať obed, ani ŠKD.

POKYNY PRE RODIČOV

• Pred nástupm do školy nie je povinné vykonanie antigénového samotestu
            • Rodič, zákonný zástupca žiaka, predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní / víkendy a sviatky sa nepočítajú/, Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka. Vyhlásenie je možné podať cez EduPage.Tlačivo nájdete tu: pisomne_vyhlasenie_ziak.pdf
            • Tlačivo ,,Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti,, je k dispozícii aj v budove školy
            • V prípade, ak rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dieťa/žiak sa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý mu podá potrebné informácie.
            • Ak dieťa/žiak  nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ a neprišiel v sprievode rodiča do školy, bude umiestnený do izolačnej miestnosti a bezodkladne budeme kontaktovať rodičov.

Ospravedlnenie neprítomnosti žiaka

• Podľa rozhodnutia ministra školstva rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia.
            • Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí žiak predložiť „Potvrdenie od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).

Prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom/rúškom

• žak ani zamestnanec školy nemusí mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty.
            • Z obavy o svoje zdravie môže aj naďalej žiak a zamestnanec mať dobrovoľne prekryté horné dýchacie cesty rúškom/respirátorom

Ranný filter

Z dôvodu zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov v nadväznosti na aktuálnu epidemickú situáciu v danej škole sa ranný filter bude vykonávať podľa potreby

• V prípade, že žiak pri rannom filtri prejavuje akýkoľvek príznak COVID-19, bude rodič bezodkladne informovaný, aby si prišiel žiaka vyzdvihnúť. Do tej doby je žiak umiestnený v izolačnej miestnosti.

Domáce samotestovanie

• Rodičia nie sú povinní vykazovať vykonanie antigénového samotestu
            • Testovanie sa realizuje preventívne, resp. podľa potreby, v prípade opätovného výskytu ochorenia COVID-19.
            • V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

Zoznam pomôcok pre žiakov jednotlivých ročníkov:

pomocky_2.rocnik.docx

pomocky__3.rocnik.docx

pomocky_4.rocnik.docx

• Výlet Zlatno

• Koniec školského roka sme si užili výletom v Zlatne. Neďaleko obce sme navštívili miesto, kde cez 2.sv. vojnu spadli dve lietadlá a dnes sa tam nachádza pamätník pre vojakov, ktorí tam zahynuli. V Zlatne sme navštívili aj miestne múzeum. Aj keď bolo veľmi teplo, zasúťažili sme si, potom sme si niečo dobré opiekli a spokojní, aj unavení sme sa vrátili do školy. A aby toho nebolo málo, deň sme zavŕšili spaním v škole. Najviac sa deti tešili na hľadanie pokladu, čo sa im nakoniec za pomoci nočných bateriek aj podarilo! Na druhý deň nás za odmenu navštívili policajti, od ktorých sme sa dozvedeli, na čo si treba dávať na cestách, aj počas prázdnin pozor. Nakoniec sme sa rozlúčili s Jurkom, ktorý si pre nás pripravil krásnu a výbornú tortu aj s občerstvením. Bolo nám spolu veľmi dobre a už teraz sa tešíme na budúci rok!