• Dôležitý oznam

• Vážení rodičia, Riaditeľstvo Základnej školy Velčice oznamuje, že od 2. 2. 2022 /streda/ budú v karanténe žiaci našej školy. Posledným dňom karantény je nedeľa 6.2.2022 /vrátane/. Nástup žiakov  po prerušení vyučovania je 7.2.2022 /pondelok/v prípade, ak sa u žiakov neprejavuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia počas posledných 24 hodín pred ukončením karantény. Podrobné pokyny k vzdelávaniu podá triedna pani učiteľka .Prosíme o dôkladné preštudovanie nasledovného nariadenia karanténnych opatrení z RÚVZ Nitra.

NARIADENIE_OPATRENI_a_POUCENIE_.pdf

Žiadame rodičov, aby pri nástupe žiaka do školy v pondelok 07.02.2022 zodpovedne otestovali žiakov  pred nástupom a zaslali nám výsledky testovania cez edupage školy ! V podelok je potrebné zaslať aj oznámenie o bezpríznakovosti pre každého žiaka!

Tak želáme hlavne veľa zdravia a nech sme čím skôr v škole!

• Vážení rodičia !

V utorok 25.1.2022 sa uskutoční informatívne rodičovské združenie v čase od 15.00 - 18.00 hod. Informovať sa môžete aj telefonicky.

Na základe dodržiavania vyhlášky ÚVZ, vstup do budovy je možný len v režime OP. Preto prosíme rodičov, ktorí nie sú očkovaní,  alebo prekonaní, aby sa informovali len telefonicky.

• Návrat žiakov do školy

Na základe Rozhodnutia ministra školstva  sa žiaci  vrátia do škôl 10. januára 2022.

Minister školstva vyzval rodičov, aby žiakov pred nástupom pretestovali a aby sa žiaci ideálne testovali v prvých týždňoch 2x do týždňa.

Fungovanie škôl sa bude opäť riadiť  Školským semaforom (príloha).

Na školách budú podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva naďalej povinné rúška (Vyhláška 262 - príloha)

Zákonný zástupca v pondelok 10.1. 2022 odovzdá  vyhlásenie o bezpríznakovosti (cez EduPage), nie skôr.

Vyučovanie v  našej škole bude od 10.1. 2022 prebiehať podľa štandardného rozvrhu.

Samotestovanie žiakov

Vážení rodičia, aplikácia testov sa odporúča vždy v pondelok a vo štvrtok (začať 10. 1. 2022 ráno)  pred nástupom do školy, aby sa overil zdravotný stav žiaka. Ak je test negatívny, žiak môže ísť do školy.

Je nutné, aby ste vykonanie samotestovania nahlasovali cez EduPage. Prosíme nahlásiť aj spätne, ak ste počas posledných týždňov nenahlasovali.

!!! Rodič posiela cez Edupage v pondelok ráno 10.1. (pred vyučovaním do 7,50 hod.) dve vyhlásenia:

1. Vyhlásenie o bezpríznakovosti

2. Oznámenie o použití AG-samotestu

Škole budú distribuované ďalšie samotesty len v prípade oznamovania použitia testov.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Milí žiaci, vážení rodičia,

riaditeľstvo školy Vám oznamuje,

že od 20.12.2021 - do 7.1.2022 budú

vianočné prázdniny.

Nástup do školy po prázdninách je v pondelok

10. januára 2022.

Prajeme Vám ,

aby sme sa v zdraví stretli po prázdninách v škole,

a v Novom roku 2022

veľa zdravia, šťastia a úspechov.