• Deň hasičov

• Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach zorganizovalo Deň otvorených dverí. Aj my sme sa s deťmi vybrali navštíviť hasičov. Počasie nám veľmi neprialo, ráno pršalo, ale rozhodli sme sa ísť. Nakoniec všetko dopadlo dobre, nezmokli sme a žiaci zažili zaujímavý deň spojený s ukážkami hasičskej techniky a ich vybavenia. Ukázali nám svoje špeciálne obleky, masky, dýchacie prístroje, hydraulické náradie, ktoré si deti aj vyskúšali. Videli aj hasičský čln a štvorkolku do neprístupného terénu.

Ďakujeme členom hasičského a záchranného zboru za otvorenie svojich brán a nahliadnutie  do ich náročného povolania. Veľmi sme sa potešili darčekom , ktoré sme získali za našu šikovnosť a odvahu. Hasičom sme  zaželali, čo najmenej výjazdov k požiarom a nehodám !